Kā izmantot auglīgo dienu kalkulatoru?
Lai aprēķinātu auglīgās dienas, vienkārši izvēlieties pēdējo menstruāciju pirmo dienu, ievadiet vidējo cikla ilgumu un nospiediet pogu “Aprēķināt auglīgākās dienas”. Jūsu cikla ilgums ir dienu skaits starp vienām menstruācijām, skaitot no pirmās dienas līdz nākamajām menstruācijām.
Tad jūs saņemsiet informāciju par tuvākajām auglīgajām dienām. Tas ir tikai aptuvens rādītājs, kas palīdz saprast, kad esat visauglīgākā.
Ko darīt, ja man ir neregulārs menstruālais cikls?
Ja nevarat precīzi noteikt savu ciklu un aprēķināt, kad sākas menstruācijas, iespējams, jums ir neregulārs cikls. Tas var apgrūtināt ovulācijas dienas noteikšanu. Tomēr ir citi veidi, kā novērtēt iespējamo ovulāciju – piemēram, novērojot maksts izdalījumu izmaiņas, izmantojot ovulācijas testus vai mērot ķermeņa temperatūru. Par to vairāk informācijas zemāk.
Kurš ir labākais laiks ieņemt bērnu?
Lai palielinātu iespēju palikt stāvoklī, ir svarīgi, lai olšūna un spermatozoīdi satiktos auglīgajā laikā. Jūs esat visauglīgākā dažas dienas ciklā ap ovulāciju – kad tiek atbrīvota olšūna.
Vidēji menstruālā cikla laikā ir 6 dienas, kad dzimumakts var izraisīt grūtniecību. Šīs dienas bieži sauc par “auglības logu”, kas ietver 5 dienas pirms ovulācijas un pašu ovulācijas dienu.
Dažām personām izdodas ieņemt bērnu ātri, bet citām tas var aizņemt ilgāku laiku. Mums ir vairāk informācijas par to, cik ilgi var ilgt ieņemšanas process.
Kā darbojas menstruālais cikls?
Jūsu cikls sākas ar pirmo menstruāciju dienu un beidzas ar nākamo menstruāciju pirmo dienu.
Vidēji cikls ilgst 28 dienas, bet normāli tas var būt no 21 līdz 40 dienām. Vienlaikus olnīcās sāk nobriest olšūnas. Ovulācijas laikā dzemdes kakla gļotas kļūst šķidrākas un caurspīdīgākas, lai spermatozoīdiem būtu vieglāk sasniegt olšūnu. Apmēram 12–16 dienas pirms nākamajām menstruācijām notiek ovulācija – olšūna tiek atbrīvota no olnīcas. Ja šajā laikā vai nākamo 24 stundu laikā ir spermatozoīdi, olšūna var tikt apaugļota. Ja apaugļošana nenotiek, olšūna tiek absorbēta, hormonu līmenis pazeminās, un dzemdes gļotāda tiek izvadīta – sākas nākamās menstruācijas.
Koncepcija un dzimumdzīve
Regulārs dzimumakts (ik pēc 2–3 dienām) ir viss, kas nepieciešams lielākajai daļai pāru, lai ieņemtu bērnu. Ja esat jaunāka par 40 gadiem un nodarbojaties ar seksu regulāri bez kontracepcijas, jums ir apmēram 80% iespējamība palikt stāvoklī gada laikā.
Lai palielinātu grūtniecības iespējamību, ir vēlams uzturēt regulāras dzimumattiecības visā ciklā, lai ovulācijas brīdī spermatozoīdi jau būtu gatavi. Atcerieties – ja esat nodarbojusies ar seksu 7 dienu laikā pirms ovulācijas, pastāv iespēja palikt stāvoklī, jo spermatozoīdi var izdzīvot sievietes ķermenī līdz 7 dienām un apaugļot olšūnu, kad tā tiek atbrīvota.
Turpiniet seksu arī ovulācijas dienā – arī tad ir iespējama apaugļošana. Pēc tam jūsu auglības periods šajā ciklā beigsies.
Kā atpazīt ovulācijas pazīmes?
Ovulācija parasti notiek apmēram 12–16 dienas pirms nākamajām menstruācijām, tāpēc ir svarīgi zināt sava cikla garumu pirms mēģinājuma ieņemt bērnu.
Iespējams, nekad neesat domājusi par to, kad cikla laikā notiek ovulācija. Ja lietojāt hormonālo kontracepciju, piemēram, tabletes, jums var nebūt bijis dabisks cikls kādu laiku.
Kā pirmo soli, pierakstiet kalendārā menstruāciju sākuma datumus. Tad varēsiet saskaitīt, cik dienas ir starp vienu cikla pirmo dienu un nākamo, lai noteiktu cikla garumu.
Lai noteiktu ovulācijas laiku, varat izmantot vairākas metodes, piemēram, novērot dzemdes kakla gļotu un ķermeņa temperatūras izmaiņas vai izmantot ovulācijas testus.