Šis produkts ir paredzēts, lai papildinātu šķidruma un minerālvielu daudzumu organismā (piemēram, nātrija, kālija), kas zudis caurejas vai vemšanas dēļ. Tas palīdz novērst vai ārstēt organisma atūdeņošanos. Optimāls šķidruma un minerālvielu līmenis ir svarīgs, lai organisms darbotos normāli.
Kā lietot
Izmantojiet šo produktu iekšķīgi, ievērojot ārsta norādījumus vai informāciju, kas norādīta uz iepakojuma. Neskaidrību gadījumā vērsieties pie ārsta vai farmaceita. Noteiktus šķidru līdzekļu zīmolus nepieciešams samaisīt pirms lietošanas, savukārt citiem tas nav nepieciešams. Ja neesat pārliecināts, kā rīkoties ar izvēlēto produktu, konsultējieties ar speciālistu. Ja lietojat suspensijas formu, pirms katras devas pudelīti kārtīgi sakratiet. Lietojot pulvera veidu, ieberiet paciņas saturu ūdenī, vadoties pēc norādījumiem uz iepakojuma, un samaisiet līdz pilnīgai izšķīdināšanai. Produktu nav ieteicams uzsildīt, ja iepakojumā nav norādīts, ka tas ir atļauts. Devas apjoms ir atkarīgs no jūsu veselības stāvokļa un reakcijas uz ārstēšanu. Lietojot šo produktu, nevajadzētu dzert augļu sulas vai lietot pārtiku ar pievienotu sāli, ja vien ārsts nav noteicis citādi. Informējiet ārstu, ja stāvoklis pasliktinās, saglabājas ilgāk par 24 stundām vai parādās spēcīgas sāpes vēderā vai kuņģī, asinis izkārnījumos vai vemšanā, paaugstināta temperatūra vai pazīmes par atūdeņošanos, piemēram, reibonis, samazināta urinācija, izteikta slāpju sajūta, ļoti sausa mute, krampji. Ja rodas aizdomas par nopietnām veselības problēmām, steidzami meklējiet medicīnisko palīdzību.
Iespējamās blakusparādības
Dažkārt var rasties viegla slikta dūša vai vemšana. Šo reakciju var mazināt, ja produktu lieto lēnām, mazos daudzumos ar karoti. Ja blakusparādības nepāriet vai pastiprinās, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Ja ārsts izrakstījis šo līdzekli, viņš ir izvērtējis, ka ieguvums jums būs lielāks par iespējamiem riskiem. Lielākai daļai pacientu nopietnas blakusparādības nerodas. Nekavējoties paziņojiet ārstam, ja novērojat smagas reakcijas, piemēram, reiboni, neparastu vājumu, kāju vai potīšu pietūkumu, izmaiņas psihiskajā stāvoklī vai uzvedībā (piemēram, vieglu aizkaitināmību, nemieru), krampjus. Ļoti retos gadījumos var būt nopietna alerģiska reakcija. Steidzami meklējiet mediķu palīdzību, ja parādās izsitumi vai nieze, tūska (sejas, mēles, kakla apvidū), smags reibonis vai apgrūtināta elpošana. Šajā aprakstā nav ietverts pilns iespējamās blakusiedarbības uzskaitījums. Ja novērojat kādu citu nevēlamu ietekmi, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Piesardzības pasākumi
Pirms lietošanas informējiet ārstniecības personu, ja jums ir paaugstināta jutība pret šo produktu vai citām vielām. Produkta sastāvā var būt papildu komponenti, kas noteiktiem cilvēkiem rada alerģiskas reakcijas vai citas problēmas. Vairāk informācijas sniegs farmaceits. Ja jums ir veselības traucējumi, piemēram, šķidrumu aizture kuņģī (smagas vai ilgstošas vemšanas dēļ), apgrūtināta urinēšana vai zarnu nosprostojums, pirms lietošanas ieteicams konsultēties. Pirms ķirurģiskas procedūras ārstam vai zobārstam izstāstiet par visām lietotajām vielām, tostarp izrakstītajiem, bezrecepšu vai augu preparātiem. Ja esat grūtniece, pirms lietošanas konsultējieties ar medicīnas speciālistu. Nav datu par to, vai šis līdzeklis nonāk mātes pienā, tādēļ pirms zīdīšanas sākšanas apspriediet jautājumus ar ārstu.
Mijiedarbība ar citām zālēm
Zāļu savstarpēja ietekme var mainīt preparātu darbību vai palielināt nopietnu blakusparādību risku. Šī informācija neaptver visas iespējamās mijiedarbības. Sagatavojiet sarakstu ar visiem lietotajiem preparātiem (recepšu, nereceptes un augu izcelsmes) un parādiet to ārstam vai farmaceitam. Nepārtrauciet un nemainiet zāļu lietošanu bez ārstniecības personas atļaujas. Daži produkti var mijiedarboties ar šo līdzekli, piemēram, minerālvielu piedevas ar kāliju sastāvā.

Licencēta farmaceite ar farmācijas doktora grādu (PharmD), iegūtu Ziemeļkarolīnas Universitātē Čapelhilā – vienā no vadošajām farmācijas augstskolām ASV. Vairāk nekā 10 gadu starptautiskās pieredzes laikā Austra ir strādājusi gan akadēmiskajā, gan klīniskajā vidē – no pētījumiem slimnīcās līdz personalizētu zāļu terapijas plānu izstrādei.
Viņa specializējas farmakogenomikā, zāļu mijiedarbības novēršanā un hronisku slimību farmaceitiskajā pārvaldībā. Šobrīd Austra strādā kā konsultējošā farmaceite prestižā klīnikā Bostonā un aktīvi piedalās zinātnisko publikāciju veidošanā, kā arī iesaistās jauno farmācijas speciālistu sagatavošanā.